Rola ergonomii w przyszłości projektowania biurowych przestrzeni. Meble a efektywność pracy

Czy meble mogą wpłynąć na jakość pracy? Jeśli jeszcze masz wątpliwości, udało Ci się zapewne uniknąć siedzisk pokroju karnego jeżyka. Niestety, nie wszystkim się tak poszczęściło i każda myśl o biurze wielu przyprawia o dreszcze. Projektujesz, więc masz szansę to zmienić. 

Ergonomia w pracy

network

Ergonomia w miejscu pracy to coś więcej niż tylko nauka. To klucz do zdrowszego i bardziej efektywnego środowiska pracy. 

W kontekście mebli biurowych ergonomia obejmuje projektowanie krzeseł, biurek i innych elementów w sposób, który wspiera naturalną postawę ciała, redukuje napięcie mięśniowe i zmniejsza ryzyko chronicznych schorzeń, takich jak bóle pleców, nadwyrężenie nadgarstków czy problemy z szyją. 

To nie wszystko, bo ergonomia dotyka nie tylko fizycznego aspektu mebli, lecz także wpływa na ogólną atmosferę pracy, poprawiając koncentrację i efektywność pracowników. 

Ergonomicznie zaprojektowane biuro może zmniejszyć zmęczenie i stres, co przekłada się na lepszą produktywność i zadowolenie z pracy. A zadowolony pracownik to zadowolony pracodawca! 

Zrozumienie i stosowanie zasad ergonomii w projektowaniu przestrzeni biurowych staje się coraz bardziej istotne, dlatego warto być na bieżąco z tematem.

Firmy, inwestując w ergonomiczne rozwiązania, zarówno dbają o zdrowie swoich pracowników, jak i przyczyniają się do budowania bardziej dynamicznego i efektywnego środowiska pracy. Bo ergonomia i efektywność w pracy są ze sobą nierozerwalnie związane. A Ty możesz na tym skorzystać.

Meble a efektywność pracy – nie każdy bohater nosi pelerynę

Niektórzy wielcy wyzwoliciele ludzkości ukrywają się za planami i rysunkami technicznymi, tworząc przemyślane rozwiązania biurowe. I nawet nie przesadzamy. 

Wyobraź sobie godziny spędzone przy biurku, które obija się o Twoje kolana, bo tak się złożyło, że nogi masz długie. Co kilkanaście sekund krzywisz się z irytacją – o tym zwyczajnie nie da się zapomnieć. 

Ale to nie wszystko. Fotel, mimo że nowy, jest zwyczajnie niewygodny. Nie wspiera Twoich pleców, odcinek lędźwiowy daje o sobie znać. Twoje ręce jakoś dziwnie układają się na klawiaturze i już wiesz – bez cieśni nadgarstka nie dotrwasz do emerytury. 

To nie koszmar, który znika o poranku – to rzeczywistość setek pracowników biurowych, którzy zostali skazani na nieergonomiczne meble w miejscach pracy. 

Ale nagle pojawiasz się Ty. Otrzymujesz zadanie zaprojektowania nowego biura dla firmy X. Nazwa jest nieważna, bo ważni są ludzie: już wiesz, że przychodzisz z pomocą. Masz pomysł i masz partnera, który zapewnia Ci dostęp do świetnych, ergonomicznych mebli poprawiających produktywność. Bo to, że lepiej pracuje się bez bólu, uznajemy za oczywiste. 

Zdrowy pracownik to efektywny pracownik

Twój klient nadal nie jest do końca przekonany? Nie ma zamiaru inwestować w meble, które oszczędzą plecy jego pracowników? No dobrze, a co jeśli mu powiesz, że koniec końców oszczędzi również pieniądze?

Według danych z ZUS-u w 2022 roku w związku z bólami grzbietu wystawione zostały 934 702 zaświadczenia lekarskie o łącznej długości 8 625 542 dni.

Kolejny poważny powód? Zaburzenia korzeni rdzeniowych i splotów nerwowych. W 2022 roku z tego powodu wystawiono 919 840 L4 (łącznie na 10 139 767 dni). Już wiesz, co łączy te dwie rzeczy, ale powiedzmy to sobie głośno: mogą być powodowane przez nieergonomiczne rozwiązania biurowe. Długie siedzenie, nacisk na odcinek lędźwiowy i szyjny… 

Ergonomia to efektywność. Bo mniej bólu, to nie tylko więcej zapału do pracy. To również mniej L4, które bardzo realnie obciążają portfel pracodawcy. 

Pamiętaj o tym, tworząc propozycje dla swoich klientów. A potem pokaż im, że może być lepiej!

Powal swoich klientów na kolana…

…z naszymi klękosiadami nie z tej ziemi! Proste plecy, wygoda i koniec z bólem. Podziękują Ci zarówno sam płacący klient, jak i pracownicy, którzy będą mieli przyjemność pracować w biurze, które tworzysz. Masz wątpliwości?

Wypróbuj jeden z naszych klękosiadów osobiście, a przekonasz się, że nie ma lepszego siedziska na świecie (no, chyba że piłki do siedzenia, cały czas zastanawiamy się nad ostatecznym zwycięzcą). 

Do tego elektrycznie regulowane biurka, które pozwolą pracownikom wstać i rozciągnąć kręgosłup bez przerywania pracy. 

Zastanawiasz się, czy te rozwiązania będą pasować do przestrzeni, które tworzysz? Jesteśmy przekonani, że tak. Wiemy, że nie każdy lubi nowoczesne podejście do projektowania i nie zapomnieliśmy o meblach pełnych dawnego stylu. Nowoczesne rozwiązania opakowaliśmy w klasyczne materiały i kolory. 

Drewniane biurko i czarny lniany klękosiad? Bardzo proszę! 

Ergonomiczne meble mają ogromne znaczenie w kontekście efektywności pracy. My to już wiemy: czas na Twoich klientów! Uratuj ich plecy i portfele, a także ciesz się opinią prawdziwego specjalisty.